יום רביעי, 21 במאי 2014

כנס הניו מדיה 2014- אירוע מחוץ למסך 2

 

Shot 15 (0-00-12-22)

היי, שלום! זוכרים אותי? It's been awhile.. בתקופה האחרונה הייתי עסוקה עם עבודה חדשה, קצת לימודים (סיימתי! סיימתי! והוו!) ובעיקר עם ניהול כנס הניו מדיה, במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים. אם אתם זוכרים, ניהלתי וכתבתי על הכנס הזה גם שנה שעברה.

עכשיו אנחנו כשבועיים לפני הכנס וחזרתי כדי לספר לכם מה בתוכנית השנה ולהזמין אתכם להגיע! נתחיל מהבסיס. איפה? סינמטק ת"א (אולם 2), מתי? יום שישי, ה06.06, שעות? 10:00- 16:00.

**עדכון: נפתחה רכישת כרטיסים באתר הסינמטק**

לאלו מכם שלא מכירים, הכנס משלב יוצרים ומפיקים מחו"ל ומהארץ ודן בנושאים שונים הנוגעים ליצירה קולנועית וטלוויזיונית במדיות חדשות. השנה, הכנס יתמקד בהשפעה של הטכנולוגיה על היוצר ובז'אנרים שהתפתחו וייחודים לרשת.

מה בתוכנית?

נתחיל מהאורח מחו"ל. אדם גולדמן הוא יוצר של שתי סדרות רשת עצמאיות, Whatever This Is ו- The Outs. אומנם הוא יוצר עצמאי, שהשיג מימון להפקה דרך פרויקט קיקסטארטר, אך ההרצאה שלו תתמקד בתוכן שהוא מייצר, על ייצוג של מיעוטים, על הקשיים שעומדים בפני יוצר כשהוא רוצה לייצג קהילה מסוימת אבל לא רוצה להתפשר על היושרה האומנותית ועל בעיות של ייצוג במדיה פופולרית.

לי להב, האנימטורית הגיקית המוכשרת, תשתתף גם היא ותדבר על פאנדומים, על יצירתם ברשת ועל הכוח שלהם להשפיע על יצירת המקור. מבחינתי, יצירת מעריצים כפי שהיא באינטרנט, לא יכולה להתרחש באף מדיום אחר וזה מדהים לראות את הפופולריות ההולכת וגדלה של ה'ז'אנר'. ולכן, זו נראית לי לא רק הרצאה מרתקת אלא גם רלוונטית במיוחד.

פאנל בינג'ינג (Binge Watching)- מאז שנטפליקס התחילה להוציא סדרות בעונות שלמות, עלה לשיח הנושא של צפייה מרוכזת בסדרה. האם אי פעם אמרתם "זה היה כ"כ טוב, ראיתי את כל העונה ביומיים?" אז עכשיו כשחשיבותו של לוח השידורים הולכת ופוחתת, וסדרות מתוכננות ליציאה כעונות שלמות, יש לדון בהשלכות גם מצד הצופה, מצד היוצר וכמובן מבחינת התוכן (AKA כיצד העונה הרביעית של "משפחה בהפרעה" בנויה אחרת משלוש הקודמות?). בפאנל ישתתפו ליאת אלקיים, ליאור זלמנסון וד"ר גלי עינב עם רותם לווים כמנחה.

Shot 12 (0-00-05-08)_1 copy

ההרצאות הנוספות ביום הכנס, מרתקות לא פחות, אך אולי רלוונטיות יותר לסטודנטים לקולנוע ויוצרים:

פאנל כלכלי העוסק בדרכי מימון של יצירה דיגיטלית ומתנהל דרך גוגל האנגאאוט. הפאנל מפגיש בין היוצר העצמאי יורם שפר, המפיק אריק ברנשטיין ואי שם באמריקה הרחוקה ג'ק קונטה מייסד אתר פטראון לדבר על המרחק בין היוצר הישראלי לאמריקאי והאפשרויות הזמינות למימון.

הרצאה של אורי שנער הסוקרת את המהפכה הדיגיטלית ואת ההשפעה העתידית על יוצרים צעירים ומגוון האפשרויות הנפתחות בפניהן.

הרצאה של יוני גבע מחברת 'אינטרלוד' העוסקת ביצירה אינטרקטיבית וניתוק ממחשבה ליניארית, תוך התייחסות לפלטפורמת החברה Treehouse ודוגמאות של יצירות שהצליחו לחדש, להפתיע ולרתק למסך.

והרצאה של דובב גולדשטיין העוסקת במגמות חדשניות בחוויית הצפייה בטלוויזיה תוך התייחסות לחידושים של 'יס': Multiroom ו- יס-גו.

הכנס יהיה בהנחייתם של מני מלכה והילה גרף.

לו"ז מפורט:

10:05- 10:10: מילות פתיחה// מני מלכה

10:15- 10:30: מעלייתו של יוטיוב ועד לטלוויזיה החכמה, המהפכה הדיגיטלית והשפעתה על היוצר// אורי שנער

10:35- 11:25 פאנל: האם אפשר לעשות כסף באינטרנט? כשיצירה דיגיטלית מנסה להיות כלכלית// יורם שפר, אריק ברנשטיין, ג'ק קונטה

11:30- 11:45: יס-גו וMultiRoom- מגמות חדשניות בחווית הצפייה בטלוויזיה// דובב גולדשטיין

// הפסקה //

12:00- 12:45: ייצוג מיעוטים ברשת- אחריות תרבותית או חופש היצירה// אדם גולדמן

// הפסקה //

חלק ב' בהנחיית הילה גרף

13:30- 13:50: מעריצים יוצרים ברשת- תרבות מעריצים כז'אנר אינטרנטי// לי להב

13:55- 14:15: יצירה אינטרקטיבית ברשת- כשקולנוענים חושבים לא לינארי// יוני גבע

14:20- 15:05: עידן הבינג'ינג- צפייה מרוכזת והשלכותיה על הנרטיב, הצופה ותהליך ההפקה// ליאת אלקיים, ליאור זלמנסון, ד"ר גלי עינב, בהנחיית רותם לווים.

אשמח אם תבואו לשמוע!

עמוד האירוע בפייסבוק

אתר הפסטיבל

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה