יום שישי, 10 בדצמבר 2010

A very Glee Christmas – גלי

הפעם אכתוב על הפרק העשירי בעונה השנייה של גלי ושמו כמו בכותרת – A very Glee Christmas. הפרק שודר בארה"ב בתאריך ה07/12/10.
אם לא צפיתם, כל מה שתקראו החל מהפסקה הבאה הוא ספוילר.

Glee-Group-Slushie

אז מה היה לנו הפעם? בהתחשב בעובדה שהעונה גלי לוקחים את עצמם הרבה פחות ברצינות היה לנו פרק חג המולד חמוד במיוחד וכמובן אמריקאי ומתקתק, כזה שלא היינו מקבלים בעונה הראשונה.
קווי העלילה העיקריים התרכזו בבריטני שמאמינה שסנטה קלאוס הוא אמיתי, רייצ'ל שמנסה לחזור לפין, וכמובן- צרות בגלי קלאב.

Glee-Brittany-Christmas

קו העלילה החמוד ביותר היה של בריטני. ארטי מחליט לא לנפץ לבריטני את אשליית חג המולד ובשיתוף פעולה עם הגלי קלאב הם הולכים לבקר את סנטה בקניון המקומי ושם בריטני מבקשת משאלה – שארטי יוכל ללכת. בשלב הזה המאמנת ביסט נכנסת לסיפור ומתחזה לסנטה ומספרת לבריטני שסנטה לא יכול לגרום לדבר כזה לקרות. לבסוף, זה קורה, בערך. ארטי מקבל מביסט מכשיר שנקרא ReWalk (ואכן הומצא ע"י ישראלים - כבוד!) שמאפשר לו לצעוד כמה צעדים.
למרות חששותיי שככל שבריטני תקבל יותר עלילה כך דמותה הקומית המבריקה תיהרס – בינתיים זה עוד לא קרה. בריטני נשארת כפי שהיא, טיפשה ומקסימה. ארטי נהיה בפתאומיות החבר המושלם – אבל אני לא אתייחס לזה הפעם. סה"כ נחמד ביותר והולם לחג המולד.

Glee-Rachel-Berry-Christmas

במעבר חד נעבור לעלילות רייצ'ל ופין. ידעתי כבר אחרי הפרק הקודם, שבו פין זרק את רייצ'ל, שנתחיל לקבל קצת יותר מרייצ'ל. אז כן, רייצ'ל היא לא רייצ'ל של העונה שעברה אבל לפחות זכינו לשמוע אותה שרה שני שירים – אחד סולו ואחד דואט עם פין וגם לקבל נתח עלילתי ממנה. הפעם בעלילה היא מנסה לזכות בפין חזרה. מיותר לציין שאני לא אוהבת את זה בכלל, כן? מלכתחילה הפרידה שלהם היא באשמת שניהם –הוא על ששיקר לה והיא על הבגידה עם פאק. בנוסף, פין אמר לה שהוא לא יכול לבטוח בה כי היא כבר החברה השנייה שבוגדת בו ושתיהן עם אותו בחור. אבל מה עם רייצ'ל? כל תחילת העונה הראשונה פין השלה אותה בקשר ליחסים ביניהם ואח"כ גם ג'סי שיקר לה, נפרד ממנה ואז גם השפיל אותה באכזריות שאי אפשר לתאר (השלכת הביצים במקרה ושכחתם) ואחרי כל מה שקרה היא נתנה לפין הזדמנות שנייה ושוב הוא משקר לה והאשמה מוטלת עליה והיא צריכה לזכות בו חזרה?
אבל שוב, לא נורא, אני מניחה את העלילה בצד..או לפחות מנסה לעשות זאת. היא שרה והשתתפה בפרק והיה נחמד ובפרק הקודם היא אף הצטיירה כנחמדה ופרגנה לקורט. ולסיום קצת חדשות טובות, לפי מה שליה מישל צייצה בטוויטר – יש לנו סיכוי לפאקלברי (זוגיות של פאק ורייצ'ל) בעתיד. בינתיים נשמור על אופטימיות.

Rachel and Finn

הצרות בגלי קלאב לא היו מעניינות במיוחד, בעיקר כי הם סבבו סביב חג המולד. הכל סביב רוח החג- מה החג מייצג, למה החג חשוב, משפחתיות וכו'. מאוד בנאלי. הרגעים הטובים סביב העלילה הזאת היו המורה שזרקה את הנעל על הגלי קלאב מופיעים, סו מקבלת את כל המתנות בסנטה הסודי וכמובן סו מחופשת לגרינץ' ומחריבה את כל מה שהגלי קלאב הכינו ועשו. אני פשוט לא מאמינה שלא רק שבסוף היא עשתה את הדבר הנכון והחזירה את כל המתנות אלא היא גם עזרה לגלי קלאב לארגן לוויל שוסטר חג מולד שמח בביתו. מה קרה לימים הטובים בהם סו הייתה עושה דברים רעים ולא חוזרת בעצמה וכביכול מתחרטת?

Sue-Sylvester-grinch-christmas

ועוד אחת מאכזבות הפרק – רייצ'ל ופאק יהודים. ודווקא בחג שיחסית קרוב וחופף לחנוכה לא היה אף אזכור יהודי.

אה, וכמובן איך שכחתי? לא יכלו לוותר על הPower Couple החדש – קורט ובליין (קליין. כינוי לא רע בכלל) בדואט מקסים. וגם קורט סיפר לנו באופן רשמי שהוא מאוהב בבליין, זה חד צדדי בינתיים אבל לפחות למערכת היחסים הזאת יש סיכוי. מאז שקורט עזב את מקינלי, אני מחבבת אותו הרבה יותר. אגב אני מכנה אותם power couple  בגלל הפופולאריות העולה של שניהם מבחינת המעריצים, אני חושבת שהכניסה של דארן כריס לגלי לא רק הייתה חלקה, אלא הצלחה מסחררת.

Kurt and Blaine

עוד כמה דברים שלא יכולתי לוותר עליהם..
רשימת השירים מהפרק:

1. Tina, Mercedes and Kurt, 'We Need a Little Christmas' (from 'Mame')
2. Kurt and Blaine 'Baby, It's Cold Outside' (Frank Loesser)
3. Lauren and New Directions, 'Welcome Christmas' (from 'How the Grinch Stole Christmas')
4. Rachel, 'Merry Christmas Darling' (Carpenters)
5. Rachel, Finn and New Directions, 'Last Christmas'
6. New Directions, 'Deck the Rooftop'

תמונות שלא נכנסו לפוסט :

Glee-Brittany-Barbie

Glee-Rachel-Christmas

Glee-Will-gift-sue

Glee-Group-Haircut

ולסיום ציטוטים מצחיקים מהפרק:

Sue: "For me, the real joy of Christmas was breaking the collective heart of the glee club."

Beiste: "She put being husky to good use."
Brittany: "Was her name Ricki Lake?"

Brittany: "Can I be honest? I don't understand the difference between an elf and a slave"

Rachel: "I'm very specific when I give a gift. You don't know how many kittens I gave away because they just weren't right."

Brittany: "Last year I left my stocking up over Christmas vacation and an entire family of mice starting living in it. Their Christmas gift to each other was rabies."

7 תגובות:

 1. מושקע יותר!

  השבמחק
 2. חח אהבתי את הציטוטים
  :-)

  והתמונה של בריטני עם הברביות :-D

  השבמחק
 3. אוף כתבתי לך תגובה ארוכה על כמה הפרק הזה היה גרוע ונוראי, אבל זה נמחק.
  :-\

  השבמחק
 4. אויש באסה. :(
  באמת היה פרק נוראי, אבל החלטתי שאם אני רוצה להמשיך לכתוב על גלי ושאנשים ימשיכו לקרוא את זה עלי להתייחס בעיקר לדברים המהנים בפרק..P:

  השבמחק
 5. לדעתי גלי דווקא לוקחים את עצמם הרבה יותר ברצינות העונה, עם כל העלילות הדרמטיות שלהם..

  השבמחק
 6. אני מבינה למה אתה אומר את זה עומר - אכן יש קווי עלילה יותר דרמטיים..
  אבל אני חושבת שגם כדמויות - חסר הרבה איפיון, חסר עומק, אין את הדקויות שהיו בעונה הראשונה..
  בעונה הראשונה ידעתי בדיוק מיהי קווין ואיזה שינוי היא עוברת, מיהי רייצ'ל ומה עובר עליה ולמה היא שואפת וכו'..
  והעונה הדמויות משתנות מפרק לפרק ללא כל הגיון..
  וכמובן העלילה העונתית כמעט אינה קיימת - הפיתוחים לאורך העונה הם מינוריים למדי לעומת עונה קודמת.והסדרה כסדרה קצת איבדה את המסר - האם זאת דרמה? האם זאת סאטירה? האם זאת קומדיה? לא ברור...

  זאת כמובן דעתי, כל אחד חופשי לדעתו. :)

  השבמחק