יום חמישי, 20 באוקטובר 2011

Has Gossip Girl Gone Meta? גוסיפ גירל


dan-suit-gossipgirl
גוסיפ גירל חזרה כבר לפני ארבעה שבועות, אבל עכשיו אחרי הפרק הרביעי, העונה לשם The Memoirs Of An Invisible Dan, שודר והעלה  בי את הצורך לדון בסדרה החלטתי שהגיע הזמן לכתוב פוסט.
מדובר בפרק 504 והוא שודר בארה"ב בתאריך 17.10.11, אם טרם צפיתם הימנעו מהמשך קריאה.

הפרק המדובר הגיע! אחרי שבשבוע שעבר דן החליט לפרסם את ספרו בשמו שלו ולא תחת אנונימי, היה עליו לספר לכולם אודות הספר ולחכות לתגובתם ובתקווה, לתמיכתם. כצפוי מחבורת האפר איסט סיידרס, כולם הניחו שהם יודעים מה דן כתב עליהם בלי באמת לקרוא וכך בלייר חשבה שהיא השטן בהתגלמותו, אבל שזה מאחוריה, סרינה חשבה שהיא לא פחות ממה שדן של העונה הראשונה חשב עליה, מושלמת, נייט קיבל תקציר על כך שהוא הומו וזרם עם זה כל עוד הוא עדיין מאוד פעיל מינית והיחיד שבאמת קרא את הספר, אבל עדיין לא הפנים, היה צ'אק שהתייחס לסיפור על פני השטח בלבד והבין שהוא מתאבד אבל בעצם כולם מתים בסוף, אז מה זה משנה?
serena-inside-gossip-girlכמובן שהתקצירים הללו לא החזיקו זמן רב ואחרי שסרינה (סברינה? באמת לא יצירתי, דן.) התחילה לשמוע שמועות היא טרחה לקרוא את חלקיה שלה רק כדי לגלות שהיא מוצגת בצורה שלילית כבחורה שטחית, ילדת מסיבות מפונקת ושבעצם דן לא רואה אותה כיותר ממה שהחברה עצמה תופסת אותה.
nate-gossip-girlנייט טרח לקרוא (גם זה מוטל בספק) רק כשגילה שאיחדו בין דמותו לבין דמותו של אריק (ההוא שבאמת הומו) ונעלב כי דן לא ראה אותו כמספיק חשוב לדמות משל עצמו. איזו טעות נייט, אתה צריך להבין שאתה מאוד חשוב בחייו של דן, אתה פשוט קצת חסר אופי ואם על המסך אתה מעביר לנו את הזמן בנעימים בסצינות ללא חולצה, בספר זה קצת יותר בעייתי, אז המציאו לך אופי של דמות אחרת.
dan-blair-kiss-gossipgirlבלייר קראה רק את חלקיה שלה אחרי שלואי קרא וראה שכתוב שדן ובלייר שכבו יחדיו והסיק שזאת המציאות, הייתי אומרת שפזיזות כזאת מאוד לא אופיינית ללואי ולכן זה היה מעשה מחוץ לדמות, אבל בגלל שדן ביקש מלואי לעזור לו לעצור את הסיפור מלפני, אני יכולה להבין איפה הוא התבלבל בהסקת המסקנות הזאת. עדיין, הייתי מצפה ממנו לעימות עם בלייר לכל הפחות, לפני בריחה ללא הסברים. בכל אופן, בלייר דאגה להבהיר לדן וללואי שמדובר בבדיון ושדן צריך להבין שהם תמיד היו רק ידידים (בלייר, מתי תביני?)
chuck-alone-gossip-girlצ'אק, כשכבר קרא את הספר לפני חבריו, התפנה להסקת מסקנות לגבי בן דמותו בספר והבין שדן אומר עליו שהוא בודד, מעל הכל. צ'אק מבין שאם הוא לא ישתנה הוא יישאר לבד, ללא חברים וללא משפחה, מסקנה שלנו, הצופים, ברורה כבר מזמן.
inside-group-gossip-girl2מה הלאה? שאלה מצוינת. כעת, נותר לקוות שכל חבריו היקרים של דן שנעלבו וזנחו אותו כעת יקראו מעבר למילים ויבינו מה הוא באמת ניסה להגיד עליהם (ואני גם ממש מצפה לתגובות של סרינה ובלייר אחרי שיקראו את החלקים האחרים). בתור הצופים, אנחנו עוד לא יודעים מה באמת הוא כתב עליהם ויהיה מעניין לגלות במהלך הפרקים הבאים על מה הספר באמת מדבר. (ואולי לראות עוד שחזורי קטעים מהספר? זה היה מעולה!)
כמובן שאם ההמשך יהיה כצפוי ולא כל חבריו של דן יזנחו אותו, נראה שגם דן עצמו יצטרך להסיק מסקנות עמוקות יותר לגבי עצמו.
אולי אני טועה והפרק הבא יהיה עסקים כרגיל, תככים ומזימות בסגנון הקבוע, בלי אזכורים לספר אבל נקווה שלא. :)

charlie-diana-gossip-girlברקע היו עלילות צ'ארלי ודיאנה המשמימות, שלשמחתי הן חוברו, ועלילות רופוס, שגם כועס על הספר ועדיין לא ברור מה הסיפור שם.
בכל מקרה, בטוח לומר שבגוסיפ גירל כן יש התייחסויות מטא טקסטואליות העונה (מי היה מאמין?) ושזה נותן ליוצרים המון אפשרויות להעמיק על טיב הקשרים והיחסים בין הדמויות (מותר לחלום, לא?) וכמובן, להמשיך לשחזר סצינות שלא התרחשו, בשביל בידור.

ציטוטים:

Blair: I now understand why women used to go into confinement. It wasn't because of modesty, but vanity. My boobs. Oh, I'm huge!
Louis: Sorry, darling. I was just reading about how some pregnant women have mood swings. Apparently they didn't know you before pregnancy.
Nate: What are you guys doing here?
Blair: We must have all gotten the same text from Dan.
Rufus: The last time he was this secretive he showed up with a baby.
Chuck: Don't worry, you're not about to become a grandfather. Though Dan is about to give birth in another way.
Serena walking in: Okay, I'm pretty sure this is how every murder mystery begins.
Dan: Thanks for letting me hang here, man.
Chuck: I enjoy watching you squirm. Scotch?
Dan: It's like two pm.
Chuck: Valium then?
Gossip Girl: Can we dare believe? Queen B and Lonely Boy doing the deed? Even I have to admit, it's a novel idea.
Gossip Girl: Looks like the best piece of fiction is that people are actually happy for Dan Humphrey.
Serena: Is this what you've been trying to tell me all day?
Blair: No, because it never happened. {to Louis} It never happened!
Louis: I don't believe a word you say! You said yourself that Dan has no imagination.
Dan: Okay, thanks. But Louis, it didn't happen.
Gossip Girl: But don't worry, my Upper East Side friends. This story isn't ening. We're just at the start of a brand new chapter. XOXO —Gossip Girl.
מקווה שנהניתם לצפות ולקרוא, אשמח לתגובות!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה