יום שישי, 30 בספטמבר 2011

I Am Unicorn – גלי Glee


rachel-kurt-glee

העונה השלישית של גלי התחילה לפני שבועיים ובינתיים העתיד לא נראה ממש ורוד, הרבה מהאנשים שבחרו לחזור ולצפות בעונה השלישית, אינם מרוצים (אני למשל) והרבה אחרים בחרו לא לחזור בכלל (ע"ע ירידת הרייטינג בעונה השלישית) וקצת מפחיד להצהיר על כך בשלב כל-כך מוקדם בעונה שהיא בסך הכל עם רייטינג טוב אבל יכול להיות שאנחנו צופים ב"גיבורים" הבאה.
בפוסט זה אדבר על הפרק השני בעונה השלישית של גלי שנקרא I Am Unicorn ושודר בארה"ב בתאריך 27/09/11, אם טרם צפיתם בפרק אנא הימנעו מהמשך הקריאה.

אז מה היה לנו הפעם? ובכן קוראים יקרים, הפרק הייתה לנו עלילה! כן, כן..אתם קוראים נכון, השעמום הזה שחוויתם על המסך נקרא עלילה.
ובכן, היא אמורה להיות מעניינת, זה מה שחיכינו וציפינו לו במשך עונה וחצי, לא? אז למה היה לנו משעמם? אה, שאלה קלה שאלתם! זה בגלל שהעלילה לא הייתה טובה ואף מעט מייגעת.
brittany-unicornקורט, בריטני ועלילת חדי הקרן:במילה? משעמם. בקצת יותר – בריטני מחליטה לעזור לקורט לרוץ לנשיאות מועצת התלמידים (או משהו בסגנון הזה) ומכינה לו קמפיין שלם שמדגיש את הייחוד שלו, הוא מובך ומוחמא בו זמנית אך רוצה ללכת בכיוון מתון יותר ולבסוף כשהוא לומד לקבל את עצמו כפי שהוא (*פיהוק* הצילו!!) היא מחליטה שהיא בעצם חד-קרן בעצמה ותתמודד לנשיאות מועצת התלמידים.
ומה למדנו היום ילדים? לקבל את עצמנו כפי שאנחנו! כל הכבוד ריאן מרפי, כמה חבל שהצופים שלך עברו את גיל 5. (נראה שהוא שכח שאפילו מדדי הדמו הנחשקים מתחילים מגיל 18)
queen-sue-skankסו, שו וקווין:
סו ממשיכה עם הקמפיין המטופש שלה להשמדת כל תוכניות האומנויות בבתי ספר ולוקחת את קווין כדוגמא למישהי שנפגעה מהאומנויות. במסגרת הצילומים התיעודיים שסו עורכת קווין ושו מתעמתים והתוצאה סבירה (כן, קראתם נכון) שו עומד על שלו ומתריס בפני קווין את העובדות שהיא הגיעה למקום אליו היא הגיעה מהחלטות שקיבלה בעצמה, ואם מישהו ניסה לעזור לה לאורך הדרך היה זה הגלי קלאב (הצדיקים הבלתי מעורערים *פיהוק*). לשם שינוי הייתה פה התייחסות לעבר של הסדרה והדמויות (אז הם כן זוכרים שההורים של קווין העיפו אותה מהבית ושהיא ילדה את בת' וכל זה? ) ומסקנה הגיונית. אני אישית לא אפיל הכל על קווין, כי בכל זאת היחס של ההורים שלה היה די מחריד ובאמת עברה עליה שנה לא קלה אי שם בעונה הראשונה, אבל סה"כ שו צדק ופיתח עמוד שדרה.
shelby-rachel-sing-gleeשלבי ורייצ'ל:
סביר להניח שזאת העלילה שהכי חיבבתי בעיקר בגלל שאני אוהבת את הקשר בין עדינה מנזל וליה מישל אוף-סקרין. שלבי חוזרת למקינלי ומעוררת סערה בקרב כל העלילות שהותירה אחריה בסוף העונה הראשונה, כשהבולטת בהן הייתה עובדת היותה האם הביולוגית של רייצ'ל. שלבי חוזרת עם רצון לשקם את היחסים ולקיים איזשהו קשר עם רייצ'ל (שכמעט נאלצה ללכת לפסיכולוג אחרי הפרידה הקודמת שלהן, האסון!) וההתחלה שלהן לא רעה כשהיא מעודדת את רייצ'ל לאתגר את עצמה ולמתוח את הגבולות באודישן שלה למחזה שביה"ס מעלה השנה –West Side Story.
booty-camp-gleeמחנה ריקודים:
בתיאוריה, רעיון נהדר כדי לתת במה לכל הדמויות שנדחקו הצידה עם עלילות רייצ'ל, קורט, בליין ועכשיו גם קווין שמשתלטות על המסך. בפועל קיבלנו את שו ומייק צ'אנג רוקדים בהילוך איטי, מרצדס מתלוננת שאין לה כוח לעבוד קשה ועוד בדיחות על כמה פין לא יכול לרקוד *פיהוק* *פיהוק*.
shelby-beth-gleeשלבי, קווין ופאק:ממשיכים לזכור את ההיסטוריה עם החזרה של שלבי. פאק מחליט ללכת ולפגוש את בת', הבת שמסר לשלבי בעונה הראשונה. קווין מתקשה ואינה זוכה לראות את בת', רק בתמונה, מכיוון שהמראה החיצוני שלה עושה רושם רע, היא כבר לא הבלונדינית התמימה של שתי העונות הקודמות. (לעיונו של ריאן מרפי – תהיו מי שאתם, אלא אם יש לזה תדמית שלילית..במקרה הזה תשנו את המראה שלכם כדי שיקבלו אתכם. זה בערך כמו ליידי גאגא שרה Born This Way אך חובשת כ"כ הרבה פאות שאם תראו אותה מסתובבת ברחוב בג'ינס, טי שירט ושיער מקורי אסוף כנראה לא תזהו אותה..אבל כן, היא נולדה ככה)
נחזור לענייננו, קווין מחליטה לחזור לבלונד ולחזור לגלי קלאב, שלוקחים אותה חזרה בקלות מפתיעה, אך זה הכל תכסיס כדי לזכות חזרה בבת' במשמורת מלאה (הו שלום אופרת סבון שממש אין לנו רצון לראות *פיהוק* לפחות קווין שומרת על דמות אחידה של כלבה שהיא גם נערת טיפש-עשרה ממוצעת)
blaine-glee02בליין וקורט:האמת? כמעט שכחתי! בכל מקרה, שניהם נבחנים להצגה על אותו תפקיד ראשי – גברי, טוני. קורט נכשל בלגלם את הגבר הגברי, בגלל החזות, הקול והתנועה היותר נשיים שלו. בליין מחליט לצאת בן-זוג טוב ולהבחן לאחד מתפקידי המשנה, אך מוצע לו באודישן התפקיד של טוני, ולפני שהוא עונה נגמר הפרק.
תרשו לי להגיד שזה גם משעמם? אני יודעת שרבים מגולשי (ורבים מהצופים בסדרה) ממש ממש אוהבים את בליין את קורט ואת קליין עצמם (השיפ, הזוגיות, מערכת היחסים..איך שלא תקראו לזה) אבל עם כל הכבוד, זה פשוט מטופש. אם בליין מתאים לתפקיד של טוני יותר מקורט, הוא צריך לקבל אותו. אם בליין יסרב אז ילהקו את קורט בחוסר ברירה או ילהקו מישהו אחר וסתם שניהם יפסידו. קורט צריך להבין שהוא לא יכול לקבל ולגלם כל תפקיד כי זאת המציאות של החיים וזה לא קשור לעובדת היותו הומו, זה קשור לעובדת היותו בן-אדם (והלוואי וימצאו לזוג הזה עלילות יותר ענייניות, דרמטיות או רציניות.)
אה, גם גילינו שבליין הוא ג'וניור ולא סניור וכל הפאנדום זועק. קודם כל, ברור שזה לא הגיוני עלילתית (שום דבר בגלי לא הגיוני עלילתית!) אבל אני לא רואה מה הדרמה, כי הם ייפרדו בסוף העונה? אולי הם ייפרדו עוד לפני ואולי עוד יישארו יחדיו אח"כ, זאת סדרה ואפשר לעשות בה הכל, יהיה בסדר.
שאר נושאי הפרק:
שוגר – מישהו יכול להסביר לי למה היא קיימת?
מועדון גלי קלאב מקביל – לא יכלו למצוא משהו יותר מקורי לשלבי? כמו הפקת ההצגה?
המאמנת ביסט – מישהו יכול להסביר לי למה היא קיימת?
ארטי בצוות של ההצגה – רק אני או שזו הכנה מקדימה כדי להשאיר אותו לעונה הבאה?
מוזיקה מהפרק:
הפעם היו רק שלושה שירים ואף לא אחד של קייטי פרי או ליידי גאגא -

Somewhere from West Side Story. Sung by Shelby and Rachel.I Am The Greatest Star from Funny Girl. Sung by Kurt.
Something's Coming from West Side Story. Sung by Blaine.
עד כאן להפעם, מקווה שלא אקבל על הפוסט הזה יותר מדי תגובות זועמות, קחו בקלות גם אם נהניתם ואהבתם כל פרק בסדרה ואינכם מסכימים עם אף מילה שכתבתי.
הבהרות: אני מחבבת את ליידי גאגא וקייטי פרי, אין לי שום דבר נגדן או נגד המוזיקה שלהן. אין לי גם שום דבר נגד הומואים, פסיכולוגים וילדים בני חמש!

תגובה 1:

 1. לגמרי פיהוק.
  אני ממש לא נהנית מהקו החדש של השירים. חלק מהסיבה שצלחתי את העונה השנייה הייתה שהיי, לפחות השירים כיפיים, מגניבים, ואפשר להוריד אותם לאייפוד ולשמוע בתקווה שאף אחד מסביב לא יידע מה אני שומעת בדיוק. עכשיו גם את זה אין :-/
  שוגר היא כנראה סיפור שיתפתח בהמשך (יו, מעצבנת, איזה דמות מעצבנת, אלוהים).
  אני ממש שונאת את הכיוון של קווין רוצה משמורת על הבת המחורבנת שלה.
  נראה לי שהם מנסים לגבש כיוון כרגע ולהפסיק עם חוסר העקביות וחוסר ההיגיון שלהם (למשל, הבעיטה של סנטנה מהגלי קלאב). נראה לאן זה יתקדם ואם זה יתפתח לכיוון חיובי. אני עדיין נותנת צ'אנס.

  השבמחק